Він спрямований на підвищення обізнаності щодо одного з найсерйозніших злочинів проти прав людини. Торгівля людьми — це глобальна проблема, яка не знає кордонів і завдає шкоди мільйонам людей. На жаль, в умовах війни в Україні ця загроза стала ще більш актуальною.

Що таке торгівля людьми? Це злочинна діяльність, під час якої людей обманом, силою або через уразливість змушують до роботи, що приносить вигоду іншим. Форми торгівлі людьми можуть бути різноманітними, включаючи:

• трудову експлуатацію;
  • втягнення у злочинну діяльність;
  • примусове жебрацтво;
  • сексуальну експлуатацію;
  • торгівлю органами;
  • залучення в боргову кабалу;
  • усиновлення чи удочеріння в комерційних цілях;
  • використання у збройних конфліктах.

В рамках відзначення Європейського дня боротьби з торгівлею людьми у ліцеї психологічною службою (практичним психологом та соціальним педагогом) були проведені заходи:

• Уроки-комікси «Сміливі знати» на теми: «Безпечний шлях. Взаємодія з незнайомцями» та «Чарівна скрипка» (історія примусу до жебрацтва) (учні 3-А, 6-А, 6-Б, 7-б класів);
  • Заняття з елементами тренінгу «Живи вільно» (учні 9-Б класу);
  • Година психолога «Торгівля людьми. Розпізнай небезпеку» (учні 10-А, 11-Б класів);
  • Буклети для учнів «ПротиДій торгівлі людьми» (учні 9-х класів).

Якщо ви або ваші близькі підозрюєте, що стали жертвами торгівлі людьми, важливо діяти негайно. Не мовчіть — звертайтеся за допомогою!

Урядова гаряча лінія: 15-47 – для громадян України; +38044284-19-15 – для громадян, які знаходяться за кордоном.

Національна гаряча лінія з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації: 0-800-500-335 (з мобільного або стаціонарного телефону) або 116-123 (з мобільного).

Гаряча лінія Національної поліції України: 0-800-500-202/102

Контакт – центр системи безоплатної правової допомоги: 0-800-213-103

Національна гаряча лінія з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів: 527