День Сухопутних військ ЗС України — свято України. Відзначається щорічно 12 грудня.
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи заслуги Сухопутних військ ЗС України як найчисленнішого виду Збройних Сил України у забезпеченні обороноздатності держави…» згідно з Указом Президента України «Про День Сухопутних військ ЗС України» від 18 жовтня 1997 р. № 1167/97.
Сухопутні війська є головним носієм бойової могутності Збройних Сил незалежної Української держави. За своїм призначенням та обсягом покладених на них завдань вони відіграють вирішальну роль у виконанні Збройними Силами України своїх функціональних завдань як у мирний, так і у воєнний час, що успішно демонструють військові частини та підрозділи Сухопутних військ під час участі у відбитті вторгнення рф.
Сухопутні війська Збройних Сил України були сформовані у складі Збройних Сил України на підставі Указу Президента України відповідно до статті 4 Закону України «Про Збройні Сили України» у 1996 році.
На цей час Сухопутні війська Збройних Сил України організаційно складаються з Командування Сухопутних військ Збройних Сил України та частин безпосереднього підпорядкування, оперативних командувань із підпорядкованими частинами, бригад територіальної оборони, Корпусу резерву, вищих військових навчальних закладів, навчальних центрів (шкіл підготовки), центрів підготовки підрозділів, полігонів.
Роди військ Сухопутних військ Збройних Сил України
Механізовані, танкові війська, що складають основу Сухопутних військ Збройних Сил України, призначені для утримання зайнятих районів, рубежів і позицій, відбиття ударів противника, прориву оборони противника, розгрому його військ, захоплення важливих районів, рубежів і об’єктів, діють у складі морських та повітряних десантів. До складу механізованих і танкових військ входять механізовані, мотопіхотні та танкові бригади.
Ракетні війська і артилерія — головний засіб вогневого ураження противника в Сухопутних військах. Ракетні війська і артилерія призначені для ураження засобів масового ураження противника, елементів системи високоточної зброї, артилерії, танків, бойових машин піхоти, протитанкових та інших вогневих засобів, живої сили, вертольотів на посадкових майданчиках, засобів протиповітряної оборони, пунктів управління, радіоелектронних засобів, руйнування фортифікаційних споруд противника, дистанційного мінування місцевості, світлового забезпечення, постановки аерозольних (димових) завіс і виконання інших завдань. У бойових операціях вони виконують переважну більшість завдань вогневого ураження противника.
Війська протиповітряної оборони Сухопутних військ — організаційно входять до складу загальновійськових з’єднань і частин та виконують завдання в єдиній системі протиповітряної оборони держави. Вони призначені для прикриття своїх військ та важливих об’єктів у всіх видах бойових дій (операціях), під час перегрупування (переміщення) та розташування військ на місці. Військові частини і підрозділи військ протиповітряної оборони Сухопутних військ Збройних Сил України спільно з Повітряними Силами, іншими видами і родами військ Збройних Сил України ведуть розвідку повітряного противника і оповіщають про нього свої війська, знищують зенітними ракетами і вогнем зенітної артилерії літаки, вертольоти, крилаті ракети, безпілотні літальні апарати та інші повітряні цілі; ведуть боротьбу із засобами повітряної розвідки, повітряними десантами противника у польоті, зокрема в умовах застосування противником зброї масового ураження, високоточної зброї та засобів РЕБ. До складу військ протиповітряної оборони Сухопутних військ Збройних Сил України входять зенітні ракетні полки оперативних командувань, зенітні ракетні, зенітні ракетно-артилерійські, зенітні артилерійські та радіолокаційні підрозділи загальновійськових з’єднань та військових частин.
Армійська авіація — грізна складова Сухопутних військ Збройних Сил України в сучасному бою, призначена для виконання авіаційної підтримки загальновійськового бою. Частини і підрозділи армійської авіації ведуть розвідку, знищують бойову техніку та живу силу противника при обороні наших військ, здійснюють вогневу підтримку під час наступу чи контратаки, висаджують тактичний десант, доставляють у вказані райони бойову техніку та особовий склад, евакуйовують поранений особовий склад та виконують інші важливі завдання.
Спеціальні війська призначені для забезпечення бойової діяльності Сухопутних військ Збройних Сил України, які мають у своєму складі розвідувальні, інженерні, топографічні частини та підрозділи, військові частини зв’язку, радіохімічного та бактеріологічного захисту та радіоелектронної боротьби.
Командування логістики є структурним підрозділом Командування Сухопутних військ Збройних Сил України та призначено для організації логістичного забезпечення повсякденної діяльності, заходів підготовки, відмобілізування і оперативного розгортання, відновлення боєздатності Сухопутних військ Збройних Сил України, підготовки та ведення територіальної оборони в межах сухопутної території Держави та управління військовими частинами та підрозділами логістичного забезпечення Сухопутних військ Збройних Сил України під час виконання визначених завдань.
Військові частини та підрозділи логістичного забезпечення Сухопутних військ Збройних Сил України вирішують завдання щодо організації експлуатації озброєння та військової техніки, забезпечення військ озброєнням та військовою технікою, матеріально-технічними засобами, харчування, лазне-прального обслуговування, розквартирування військ, експлуатацію об’єктів військової інфраструктури.
Командування територіальної оборони є структурним підрозділом Командування Сухопутних військ ЗС України, яке призначене для планування, застосування та керівництва територіальною обороною в межах сухопутної території України, організації розвитку системи територіальної оборони, підготовки військових частин (підрозділів) територіальної оборони та забезпечення їх готовності до виконання завдань.
Військові частини територіальної оборони призначені для виконання завдань щодо охорони та захисту державного кордону, забезпечення умов для надійного функціонування органів державної влади, органів військового управління, стратегічного (оперативного) розгортання військ (сил), охорони та оборони важливих об’єктів і комунікацій, боротьби з диверсійно-розвідувальними силами, іншими озброєними формуваннями агресора та антидержавними незаконно утвореними озброєними формуваннями та підтримання правового режиму воєнного стану. До них належать бригади територіальної оборони та окремі стрілецькі батальйони.
Педагогічний колектив та учні ліцею вітають військовослужбовців та ветеранів Сухопутних військ ЗС України зі святом! Щастя, здоров’я та військової удачі вам, дорогі воїни!
Використано матеріали сайтів: https://uk.wikipedia.org/, https://www.mil.gov.ua/