10 серпня 1945 Японія офіційно заявила про готовність прийняти Потсдамські умови капітуляції із застереженням щодо збереження структури імператорської влади в країні. 11 серпня США відкинули японську поправку, наполягаючи на формулі Потсдамської конференції; в результаті 14 серпня Японія офіційно прийняла умови капітуляції і повідомила про це союзникам.
Формальна капітуляція підписана 2 вересня 1945 року о 9:02 за токійським часом на борту американського лінкора «Міссурі» (BB-63) в Токійській затоці. Від Японії акт про капітуляцію підписали міністр закордонних справ Мамору Сігеміцу і начальник Генштабу Есідзіро Умедзу. Від союзних держав акт підписав спочатку верховний командувач союзних держав генерал армії (США) Дуглас Макартур, а потім інші представники, зокрема, адмірал Честер Німіц — від США, Брюс Фрезер — від Великої Британії, генерал-лейтенант К. М. Дерев ‘янко — від СРСР.
Генерал-Лейтенант Кузьма Дерев’янко Народився 14 листопада 1904 року в селі Косенівка (нині на Уманщині Черкаської області). У червоній, потім радянській армії з 1922 року. Закінчив Київську, а згодом Харківську військові школи.
Унаслідок радіоактивного опромінення, оскільки відвідував Хіросіму й Нагасакі, здоров’я К. Деревянка сильно погіршилося та, після тривалої й важкої хвороби, 30 грудня 1954 він помер від раку в Москві. Похований на Новодівочому цвинтарі.
День 3 вересня був оголошений в СРСР Днем Перемоги над Японією, проте це свято не прижилося.
Ще 29 років після закінчення війни і підписання Японією Акту про капітуляцію Хіроо Онода — молодший лейтенант військової розвідки японських збройних сил вів партизанську війну, результатом якої стали 130 вбитих і поранених людей. Знайдений японським студентом Норіо Судзукі, лейтенант Онода вийшов з джунглів і здався владі Філіппін тільки після наказу безпосереднього командира Хіро, майора Танігуті 10 березня 1974, через 29 років після закінчення війни, в повному обмундируванні, маючи на руках справну гвинтівку Арисака тип 99, 500 патронів до неї, кілька ручних гранат та японський меч.
Використано матеріали сайту https://uk.wikipedia.org